Digital Access

Digital Access
Access mywebtimes.com and all Shaw Local content from all your digital devices and receive breaking news and updates from around the area.

Home Delivery

News, features, sports, opinion and more!

Email Newsletters

Sign up for MyWebTimes email newsletters and stay in the know.
Premium

The Times 2020 Boys and Girls Golf All-Area Honor Roll

Streator's Jacob Magana follows his drive this season during the Ottawa Invitational.
Streator's Jacob Magana follows his drive this season during the Ottawa Invitational.

Here is The Times 2020 Boys and Girls Golf All-Area Honor Roll, filled with sectional qualifiers, top-12 postseason placers and conference champions/runners-up:

ALL-AREA HONOR ROLL

Jonathan Cooper, Ottawa, So.

The Times Golfer of the Year, sectional qualifier, regional champion, Interstate Eight Tournament runner-up, I-8 regular-season champion

A.J. Stiegler, Seneca, Sr.

T-5th at sectional, sectional qualifier, 7th at regional

Drake Kaufman, Ottawa, Fr.

T-5th at sectional, sectional qualifier, 9th at regional

McKoy Allen, Fieldcrest, Sr.

T-8th at sectional, sectional qualifier, T-9th at regional

Drake Stoudt, Ottawa, Jr.

T-8th at sectional, sectional qualifier

Alijah Campbell, Sandwich, Jr.

sectional qualifier, regional runner-up

Nick Angus, Ottawa, Sr.

sectional qualifier, regional runner-up

Jacob Magana, Streator, Sr.

sectional qualifier, 5th at regional

Carson Zellers, Marquette, Fr.

sectional qualifier, T-5th at regional

Noah Colter, Streator, Jr.

sectional qualifier, T-7th at regional

Tyler Jansen, Somonauk, Sr.

sectional qualifier, 10th at regional

Jaylen Dion, Somonauk, Jr.

sectional qualifier, T-11th regional, Little Ten Tournament champion

Dylan Cartwright, Newark-Serena, Jr.

sectional qualifier, T-11th regional, Little Ten Tournament runner-up

Alex Krejci, Somonauk, Jr.

sectional qualifier, T-11th at regional

Camden Figgins, Newark-Serena, So.

sectional qualifier, T-11th at regional

Rylee Stenzel, Seneca, Jr.

T-8th at regional, Tri-County Tournament champion

Davey Rashid, Streator, Jr.

10th at regional

Noah Cade, Seneca, Jr.

T-11th at regional

Gracie Donahue, Sandwich, Sr.

12th at regional

Noah Quigley, Seneca, Jr.

Tri-County Tournament runner-up

Laura Yegge, Seneca, Jr.

Tri-County Tournament runner-up

Loading more